ПЛІЧ -О- ПЛІЧ
На жаль, сьогодні наші учні не можуть зібратися у спортивному залі ліцею для проведення змагань, але з настанням весняних теплих днів здобувачі освіти провели гру та відпрацювали елементи баскетболу на спортивному майданчику. Також ліцеїсти позмагалися між собою у вмінні влучати м’яч у кошик.
Участь учениць ліцею у змаганнях Херсонської обласної шкільної ліги серед учнів загальної середньої освіти під гаслом " РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО"
21 листопада в ліцеїі пройшли виховні заходи з нагоди Дня гідності та свободи:
4 клас. Виховна година " Народ мій є! Народ мій завжди буде!";
5 клас Виховна година "День Гідності та Свободи";
Учні 6 класу на знак подяки та шани пам'яті загиблих за гідність та свободу в Україні долучилися до Всеукраїнської акції "Запалимо свічки за єдину Україну";
7 клас .Виховна година:"З Україною в серці";
8клас. Урок- мужності "Україна - країна нескорених";
9 клас .Виховна година до Дня Гідності та Свободи: “Країна нескорених”
10 клас. Виховна година '' Україна вільна, демократична держава".
Перегляд відеофільму '' Небесна сотня- Герої не вмирають''.
Трагічними сторінками історії. Голодомор 1932-1933 рр.
Найжорстокішим злочином комуністичного режиму проти українського народу був Голодомор 1932—1933 рр. Ця спланована проти українського селянства акція мала ліквідувати основу української нації і національного відродження, зруйнувати незалежні господарства, унеможливити протистояння радянській владі. Головною причиною Голодомору була цілеспрямована злочинна політика більшовицького керівництва. Адже харчів у ці роки не бракувало. Проте держава конфісковувала у селян більшу їх частину, ігноруючи заклики і попередження українських представників з міст. Це прирекло мільйони людей на смерть від голоду, який неможливо назвати інакше, ніж штучний.
По всій Україні проходять меморіальні заходи. Золотобалківський ліцей теж не лишився осторонь і приєднавсядо вшанування пам’яті тих, хто загинув через голод:
23.11У ліцеї пройшли жалобні заходи до Дня пам`яті жертв Голодомору.
На уроках історії та виховних годинах вчителі провели уроки - пам`яті "Україна пам`ятає...".
24.11. Було проведено загальношкільний “Урок-реквієм” на тему: “Трагічними сторінками історії. Голодомор 1932-1933 рр.”, на якому увазі учнів було запропоновано перегляд документальних відео- та фотоматеріалів, що дали змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу у 1932-1933 роках.
25.11. Був проведений флеш-моб "Запали свічку". Метою проведеного заходу було вшанувати пам'яті безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей, виховувати в дітей особистісні риси громадянина України, патріотизм, розвивати в дітей траурний етикет, дотримання традицій вшанування померлих і загиблих:
26.11. Виставка малюнків «Україна – пам’ятає»
Події тих років назавжди залишаться темною плямою історії нашої держави.
Вони ніколи не зможуть канути в небуття, адже за масштабом, жорстокістю,
цинізмом і організованістю з боку влади та наслідками для майбутніх
поколінь він не має аналогів в історії людства. Саме тому уся країна вшановує пам’ять жертв голодомору та політичних репресій, життя яких були забрані «не тому що вони були селянами, а тому що вони були УКРАЇНЦЯМИ!»